סדנת מיינדפולנס בבאר שבע

סדנה בשיטת מיינדפולנס ללימוד מיומנויות להפחתת לחץ ושיפור הרווחה הנפשית עבור הורים ומטפלים באנשים עם אוטיזם
גידול ילד עם אוטיזם הינה משימת חיים מורכבת ומאתגרת אשר מתאפיינת בעומס בעשייה ובמשימות רבות תוך התמודדות עם לחץ נפשי רב בהתנהלות היומיומית השוטפת.
מיינדפולנס הוא תהליך של הפניית הקשב ותשומת הלב לרגע עצמו, לחוויה נוכחת ללא שיפוטיות. התרגול נמצא מסייע בפיתוח שלווה, משמעות וחמלה בחוויות החיים המשתנות.
במפגשים נלמד ונתרגל מדיטציה בשיטת מיינדפולנס. יילמדו טכניקת שונות ויינתן דגש על הפנמת התרגול והכנסתו לחיי היום יום תוך היעזרות בהנחיות מוקלטות ויחס אישי לכל משתתף. לאחר ביסוס התרגול תינתן התייחסות לרלוונטיות של התרגול לטיפול באדם עם אוטיזם ויינתנו כלים יישומיים בהם ניתן להיעזר – הפחתת לחץ ועומס; קבלה של שינויים ומציאות חיים מורכבת; התמודדות עם שחיקה יומיומית; וחיזוק הקשר הטיפולי באמצעות תשומת לב, שחרור וקבלה.
הסדנה מיועדת הן להורים לילד עם אוטיזם והן לאנשי טיפול בתחום האוטיזם, אשר רוצים לרכוש כלים לשיפור הרווחה הנפשית והיכולת הטיפולית.
מנחה הסדנה –  גיל אשד, בעל וותק של 7 שנים בעבודה עם אוטיסטים. בוגר 'התוכנית להכשרת מטפלים בגישה מבוססת מיינדפולנס' בבית החולים הפסיכיאטרי בב"ש, מלמד קבוצות מיינדפולנס רבות לקהל הרחב, אנשי טיפול, אוכלוסיות מיוחדות, קשישים ונוער.
מתי – ימי רביעי אחת לשבוע, בין השעות 19:30-21:00
תאריכי המפגשים (6 מפגשים): 3.5.17, 10.5.17, 17.5.17, 24.5.17, 1.6.17 (חמישי), 14.6.17.
איפה – באר שבע, מיקום מדויק יימסר בעת הרישום.
עלות –  150 ₪ למשתתף לכל המפגשים
לפרטים והרשמה – נא ליצור קשר עם המרכז למשפחה בטלפון:08-6431528- באין מענה, נא להשאיר הודעה. ניתן להירשם גם במייל linorg@alut.org.il
קיום הסדנה מותנה במספר המשתתפים