קורס עקרונות יסוד בגישה ההתנהגותית – ABA של אלו"ט

הגישה ההתנהגותית מוכרת בעולם כאחת הגישות המובילות לטיפול בילדים עם אוטיזם. אנו מזמינים אתכם לקורס בן 8 מפגשים המיועד להורים, למטפלים מתחילים או לכאלה המעוניינים להיכנס לתחום ולרכוש ידע בסיסי על הטיפול ע"פ הגישה ההתנהגותית. במסגרת הקורס יועברו תכנים הכוללים היבטים התפתחותיים וטיפוליים, תוך התייחסות לבניית תוכניות התערבות, תוכניות קידום, סוגיות בשילוב, התמודדות עם התנהגויות בעייתיות, שילוב טיפול של קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק וסוגיות הקשורות במשפחה. בקורס משולבות הרצאות וסדנאות, תוך התמקדות בלימודים אופרטיביים של מודלים ואסטרטגיות יישומיות בנושאים השונים. בסדנאות ניתן יהיה ללמוד על כלים ואסטרטגיות הקשורים ביישום עקרונות הגישה ההתנהגותית בפועל בתוכניות טיפול לילדים עם אוטיזם.

המרצים בקורס הינם מהמובילים בתחום בארץ אשר משתפים מהידע והניסיון הרב שרכשו. ההרצאות יציגו את מהות הלקות והרקע הנוירו קוגנטיבי ויתמקדו בהצגת עקרונות הגישה ההתנהגותית וגישות נוספות הקיימות לטיפול באדם עם אוטיזם תוך התמקדות בגיל הרך.
בין הסדנאות שיועברו בקורס: התמודדות עם התנהגויות מאתגרות, פיתוח משחק, מתן כלים לפיתוח שפה ותקשורת והקניית אסטרטגיות למידה. וכן בניית תוכניות לימוד אישיות והגברת המוטיבציה של הילד לשיתוף פעולה.

  • למסיימים בהצלחה תינתן תעודת סיום קורס בעקרונות יסוד בגישה ההתנהגותית בטיפול בילדים עם אוטיזם מטעם אגודת אלו"ט.
  • משתתפים אשר יסיימו את הקורס ויעמדו בבחינה בהצלחה יוכלו להגיש מועמדות להשתלב באחת ממסגרות אלו"ט הפועלות על פי גישה זו. על המועמד/ת יהיה לעמוד בכל התהליך ושלבי המיון המקובלים.
  • עובדי הוראה יבדקו בעצמם הגשת הקורס לגמול השתלמות במסלול אישי.

למידע נוסף : גלית פישמן , 03-6703077 או במייל galitf@alut.org.il

חזרה לרשימת כל הקורסים והדרכות