אז איך מתחילים?

זה עתה הודיעו לכם כי ילדכם אובחן על רצף האוטיזם.
עם קבלת האבחון טבעי להרגיש גם בלבול והצפה במידע חדש.  זה הזמן להתחיל במספר פעולות חיוניות להמשך ההתארגנות. מדובר בתהליכים שאורכים זמן ולכן כדאי להתחיל לפעול במקביל.

מתחילים את הפרוצדורות מול המערכות

1. הגשת בקשה לגמלת ילד נכה מביטוח לאומי.
2. פתיחת תיק בלשכת ברווחה של הרשות המקומית במקום מגוריכם והגשת בקשה להכיר בילד בשירות לאוטיזם של משרד הרווחה.
3. חיפוש מסגרת חינוכית /טיפולית עבור ילדכם.

נחשפים למידע על אוטיזם

האבחון של ילדכם חושף אתכם נכנסים לידע  ולעולם מושגים שאינו מוכר לכם. חשוב ללמוד, לקרוא מידע על האבחנה ומאמרים עדכניים בתחום, כל אלה יסייעו לכם לפעול ולבחור מתוך הבנה . ידע יעזור לכם להבין את הסיבות להתנהגות של ילדכם, את הדרך שבה הוא מבין את העולם.
למרכז המידע של אלו"ט…

בונים תכנית טיפולית

מחקרים הוכיחו כי התערבות מוקדמת ואינטנסיבית – יכולה להביא להתקדמות מרשימה בתחומי התפתחות שונים. הטיפול באוטיזם מבוסס על התערבות חינוכית , טיפולית והתנהגותית קיימות גישות טיפול רבות ולכל אחת מהן מאפיינים שונים. חשוב להכיר את הגישות השונות על מנת לבחור את זו המתאימה ביותר לכם ולילדכם.
המלצות לבחירת הגישה הטיפולית…

מענה רגשי עבור כל המשפחה

אתם נמצאים בתקופה שהיא עמוסה רגשית עבורכם ועבור שאר בני המשפחה. בעוד אתם עסוקים בחיפוש מסגרות, החלטה על תוכניות ומילוי טפסים, חשוב שתמצאו זמן גם לעצמכם – להבין, להרגיש, לעכל ולעבד. באתר תמצאו מידע על ההתמודדות הרגשית בעקבות האבחון, וסיפורים מחוויות של הורים אחרים.

לומדים מהן הזכויות שלנו

מידע יכול לסייע לכם לממש את זכויותיכם ובכך יסייע לכם גם בהתמודדות. חשוב לזכור: קבלת שירותים שונים עבור הילד מותנית בהכרה של הילד במוסד לביטוח לאומי ובשירות לטיפול באדם עם אוטיזם במשרד הרווחה. לכן, במקביל לחיפוש אחר מסגרת חינוכית וגישה טיפולית, דאגו ללמוד את זכויותיכם.
לפירוט מאגר הזכויות…

"צעדים ראשונים" – חוברת להורים שילדם אובחן על רצף האוטיזם

בחוברת "צעדים ראשונים" ניסינו לרכז עבורכם מידע ראשוני המותאם להורים לילדים לאחר אבחון ואנו מקווים שהמידע יהיה לכם לעזר. בחוברת תמצאו מידע על ההתמודדויות שלכם ההורים ושל שאר בני המשפחה, מידע מקצועי על אוטיזם ומידע על זכויות.

לחוברת צעדים ראשונים