בוגרים

לקראת סיום הלימודים במערכת החינוך, נפתחת תקופה חדשה, מאתגרת ומלאת התלבטויות בחיי הבוגר/ת והמשפחה. החלטות רבות עומדות בפתח ועמן מספר אפשרויות במגוון תחומים כגון סוגי דיור, עבודה (מוגנת/נתמכת), הכשרות מקצועיות, מכינות לחיים עצמאיים, צבא, מכינות קדם צבאיות, שירות לאומי והשכלה על תיכונית. בוגרים עם אוטיזם הם בעלי מנעד רחב של יכולות ורצונות ועל כן גם המסגרות והתוכניות הקיימות הן מגוונות. לעיתים על הבוגר/ת והמשפחה ללמוד מה הם המסלולים ולראות מה מתאים מתוכם. אנו יודעים כי שלב זה מלווה בהרבה התלבטויות ומאמינים שחשוב שיהיה לבוגר/ת ולמשפחה את כל המידע הרלוונטי ועל כן, ריכזנו עבורכם את המידע הקיים כיום אודות מסגרות, תוכניות ומענים שונים לבוגרים עם אוטיזם. תחום זה הינו תחום מתפתח וחדשות לבקרים אנו למדים על מסגרות נוספות שנפתחות.

חשוב לדעת כי בשלב זה ישנה משמעות רבה לשאלות האם הצעיר/ה מאובחן/ת אבחון רשמי? האם מוכר/ת ברווחה? האם מקבל/ת גמלת נכות מביטוח לאומי ואם כן, כמה אחוזי נכות?

אלו"ט שמה לה למטרה לסייע במתן מידע וללמוד את הצרכים של בוגרים עם אוטיזם על מנת לפעול להרחבת המענים ולהקמת שירותים נוספים מתאימים על ידי  אלו"ט או על ידי מפעילים אחרים ומשרד הרווחה.