אלו"ט בשבילכם

אנחנו כאן בשבילכם
מרכז אלו"ט למשפחה כאן לשאלות, תמיכה הכוונה וייעוץ בשעות 08:00-16:00
בטלפון 036703077 ובשעות הערב קו הורים להורים בטלפון 036709094

מרגע קבלת האבחון ולאורך כל מעגל החיים נדרשת משפחתו של אדם על הספקטרום האוטיסטי לכוחות רבים על מנת להתמודד עם האתגרים והקשיים הכרוכים בגידול הילד. מכאן נובע הצורך והחשיבות הרבה במתן סיוע למשפחה במקביל לטיפול בילד.

בית לורן – מרכזי אלו"ט למשפחה הוא פרוייקט ראשון וייחודי בארץ ששם לו למטרה לספק הדרכה, ייעוץ, סינגור , תמיכה אישית וקבוצתית, הכוון לשירותים הקיימים בקהילה, שירותי מידע ונגישות לספרות מקצועית ולמחקר על מנת לסייע להורים, לאחים ולסבים בהתמודדותם עם צרכיו המיוחדים של בן המשפחה המאובחן בספקטרום האוטיסטי.

השירותים ניתנים למשפחות לאורך כל מעגל החיים, ממשפחות לילדים בגיל הרך ועד למשפחות בהן הבוגר על הספקטרום האוטיסטי מתגורר עמן או במסגרת חוץ ביתית .

בית לורן הוקם בשנת 2000 לזכרה של לורן הוזמי ז"ל – מורה לחינוך מיוחד בבית הספר לילדים אוטיסטים, תוך מימוש חזונה וראייתה המקצועית. בית לורן הוא חלק מאלו"ט. הוא מופעל על ידי אלו"ט ומשרד הרווחה- השרות לטיפול באדם עם אוטיזם. המרכז מלווה בצוות היגוי בין-משרדי בהשתתפות משרד החינוך, משרד הבריאות , משרד הרווחה, נציג הורים ונציג משפחת לורן הוזמי ז"ל.

אנו, בבית לורן, מאמינים בהנגשת השירותים לכלל האוכלוסיה, לכן פתחנו סניפים של מרכז אלו"ט למשפחה בבאר שבע בכרמיאל, בחיפה, בירושלים ובמגזר הערבי.

 

שרותי המרכז למשפחה

מידע לגבי שירותי אבחון וטיפול בקהילה, עזרה במיצוי זכויות הניתנות מגופים שונים כמו ביטוח לאומי, משרד הרווחה ועוד, מידע לגבי מסגרות חינוך, דיור ותעסוקה, פעילויות פנאי באזור המגורים ועוד. ניתן לפנות למרכזים למשפחה לקבלת מידע אודות מכוני אבחון, מאבחנים פרטיים, מרכזים טיפוליים, אנשי מקצוע מגישות שונות, תראפיות טיפוליות ועוד.

הרצאות של אנשי מקצוע המובילים בתחום, במגוון נושאים הקשורים לספקטרום האוטיסטי ולטיפול בו.

קבוצות תמיכה להורים, לסבים ולאחים לילדים ולבוגרים על הספקטרום האוטיסטי.

סדנאות ממוקדות המעניקות כלים להתמודדות מועילה עם אתגרים שונים של משפחה עם ילד על הספקטרום האוטיסטי.

שיחות אישיות עם עובדת סוציאלית הן בפגישה הן בשיחות טלפון, לפי הצורך (אפשרות לשיחה בעילום שם)

"קו פתוח" – בשעות הערב הורים לילדים על הספקטרם האוטיסטי תומכים, מקשיבים ומייעצים מניסיונם להורים בתחילת הדרך או להורים שנתקלו בבעיות. בשעות היום הקו מופעל על ידי צוות מרכזי אלו"ט למשפחה.

מרכז מידע שירותי מידע על אוטיזם למשפחות, לאנשי מקצוע, לסטודנטים ולקהל הרחב ממקורות מקצועיים: ספריית עיון, כתבי עת, מאמרים , מחקרים, סרטים ומאגר מידע דגיטלי.

 

אנא מלאו את הפרטים ונציגינו יצרו עמכם קשר בהקדם