נופשונים וקייטנות

קייטנה

קייטנה היא מסגרת יום לחניכים המיועדת לפעילות למספר שעות בכל יום במשך 4- 5 ימים. הקייטנות מתקיימות בתקופת החופשות מבתי הספר או מסגרות התעסוקה. מטרת הקייטנה הינה להפעיל את החניכים בזמן החופשות מלימודים בפעילויות פנאי הדומות במהותן לפעילות בקייטנה של ילדים בעלי התפתחות תקינה, הן לצורך ההנאה שבפעילות פנאי, הן לצורך מתן זמן איכות ותוכן, וכדי ליצור מסגרת חלופית לחניכים אשר מתקשים להתנהל ללא מסגרת ייחודית. הפעילויות בקייטנות הן מגוונות, כמו בקייטנות הרגילות, הפעילויות כוללות יצירה, טיולים, משחקי מחשב, ג’ימבורי , בריכה ועוד.

נופשונים

נופשון היא מסגרת פנאי הכוללת לינה. ישנם נופשוני משפחות – פעילות הכוללת לינה של כל המשפחה ונופשוני חניכים –לינת חניכים בלבד.

נופשון חניכים

נופשון בו החניכים נמצאים בהשגחה מלאה של צוות מדריכים ללא הורים. ישנם נופשונים הפעילים במהלך כל השנה וישנם נופשונים הפועלים רק בחופשות מבתי הספר. חלק מהנופשונים מיועדים לכל מי שנרשם –בהתאמה של גיל ורמת תפקוד, וחלק מהנופשונים מיועדים לקבוצות חניכים מוגדרות ומוכרות, אם אלו נופשונים לתפקוד גבוה, קבוצות תלמידים מביה”ס מסוים או ממועדונית מסוימת. הפעילות בנופשון דומה לפעילות בקייטנות, ובהתאם ליכולות המקום בו מתקיים הנופשון.

נופשון משפחות

נופשון בו המשפחות מגיעות בהרכבים שונים למתחם אלוטבע בכרמיאל או לבית מלון אחר. אלו”ט מספקת לחניכים ולמשפחות הפעלות וטיולים כאשר חלק מהיום ישנם מדריכים הצמודים לחניכים כדי ששאר בני המשפחה יוכלו ליהנות מפעילות נפרדת.