נתיבות: סדנת מיינדפולנס

גידול ילד עם אוטיזם הינו משימת חיים מורכבת ומאתגרת. הוא מתאפיין בעומס עשייה ומשימות תוך התמודדות עם לחץ נפשי רב בהתנהלות היומיומית השוטפת .
מיינדפולנס הינו תרגול בפיתוח תשומת לב קרובה לרגע הנוכחי. התרגול מדגיש איכויות של השהיית השיפוטיות והתגובתיות תוך התבוננות במלאות החוויה של הרגע הזה. התרגול נמצא מסייע בפיתוח שלווה, משמעות וחמלה בחוויות החיים המשתנות. בסדנה נלמד מיומנויות להפחתת לחץ ושיפור הרווחה הנפשית.
במפגשים נלמד ונתרגל מדיטציה בשיטת מיינדפולנס. יילמדו טכניקת שונות ויינתן דגש על הפנמת התרגול והכנסתו לחיי היום יום תוך היעזרות בהנחיות מוקלטות ויחס אישי לכל משתתף.  נתייחס לרלוונטיות של התרגול לטיפול באדם עם אוטיזם ויינתנו כלים יישומיים בהם ניתן להיעזר – הפחתת לחץ ועומס; קבלה של שינויים ומציאות חיים מורכבת; התמודדות עם שחיקה יומיומית; וחיזוק הקשר הטיפולי באמצעות תשומת לב, שחרור וקבלה.
הסדנה מיועדת הן להורים לילד עם אוטיזם והן לאנשי טיפול בתחום האוטיזם, אשר רוצים לרכוש כלים לשיפור הרווחה הנפשית והיכולת הטיפולית.
מנחה הסדנה – גיל אשד, בעל ניסיון רב שנים בעבודה עם אוכלוסייה עם אוטיזם. בוגר 'התוכנית להכשרת מטפלים בגישה מבוססת מיינדפולנס' בבית החולים הפסיכיאטרי בב"ש, מלמד קבוצות מיינדפולנס רבות לקהל הרחב, ולאוכלוסיות מיוחדות, ילדים ובוגרים עם אוטיזם.
מתי – הסדנה תתקיים בימי רביעי אחת לשבוע, בין השעות 19:30-21:00
תאריכי המפגשים (8 מפגשים): 31.10,  7.11,   14.11,   21.11,   28.11,   5.12,   12.12,  26.12.
איפה – נתיבות, מיקום מדויק יימסר בהרשמה
עלות –  200 ₪ למשתתף (עבור 8 מפגשים)
לפרטים והרשמה – נא ליצור קשר עם המרכז למשפחה בטלפון:08-6431528– באין מענה, נא להשאיר הודעה.
ניתן להירשם גם במייל family-s@alut.org.il

קיום הסדנה מותנה במספר המשתתפים