מכינות לחיים עצמאיים

מכינות לחיים עצמאיים הינן מערכי דיור זמניים (בין שנתיים לשלוש שנים) שבהן צוותים מקצועיים מלווים צעירים וצעירות עם אוטיזם בתהליך של יציאה מבית ההורים למגורים עצמאיים בקהילה. במהלך השהייה במכינות אלו, יעבדו הצעירים והצעירות ביחד עם הצוות המקצועי המלווה על כמה מטרות עיקריות: רכישת כלים לחיים עצמאיים ואוטונומיים, מגורים עם שותפים, התנהלות יום יומית נורמטיבית המורכבת מהתנדבות בשירות צבאי או לאומי או יציאה לעבודה או לימודים, ניהול עצמי ורכישת מיומנויות חברתיות.

תכנית דרור
מיזם הפועל בשיתוף עם אוניברסיטת תל-אביב ועמותת "גוונים". המכינה היא תוכנית חד שנתית לפיתוח ניהול והכוונה עצמית ובחירת אופק לימודי-תעסוקתי  הכוללת שלושה ימי לימודים באוניברסיטת תל-אביב, יומיים התנסות בעבודה סטודנטיאלית, לצעירים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה בגילאי 21-35, בוגרי שרות לאומי או צבא.
ליצירת קשר:
אתר אינטרנט: https://www.tau.ac.il/dror 
טלפון: רוית שקלר-ניסן  052-4611522
מייל:dror.tlvu@gmail.com

מכינת דרור שדרות
תכנית המיועדת לצעירים בגילאי 18-27, מכל רחבי הארץ, הנמצאים על רצף האוטיזם בתפקוד גבוה, והמעוניינים לרכוש מיומנויות לחיים עצמאיים.
הצעירים רוכשים כלים לחיים עצמאים ואוטונומיים, תוך התנהלות והתנסות יומיומית בחיים בוגרים ונורמטיביים: מגורים עם שותפים, התנדבות בשירות צבאי או לאומי, ניהול עצמי, למידת מיומנויות חברתיות, בניית תוכנית עתיד- חיפוש עבודה, לימודים ועוד. התכנית משלבת מגורים בעיר שדרות ותרומה לקהילה.
ליצירת קשר:
טל' 08-662-1333

עמותת "אבני דרך"
מכינה אשר מהווה חולייה מקשרת בין החינוך הפורמאלי במסגרת הבית-ספרית לבין מסגרות החיים הבוגרים. מכינת "אבני דרך" פועלת בקריית שמונה במתכונת פנימייתית, תחת פיקוח השירות לאוטיזם במשרד הרווחה. המכינה מיועדת לצעירים בספקטרום האוטיסטי בגילאי 18-25, המעוניינים להיות עצמאיים.
ליצירת קשר:
אתר אינטרנט: http://www.avneiderech.org.il/index.php/il/
טלפון: 050-7701126, 054-7909390
מייל: info@avneiderech.org.il

כוונים -מכינה לחיים עצמאיים לצעירים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה
מכינה בחיפה ל 6- צעירים, אשר בשעות הבוקר יפעלו במסגרת שירות לאומי ובשעות אחה"צ נעסוק בנושאים הרלוונטיים לצעירים- ניהול חשבון בנק, זוגיות, ניהול זמן, עזרה ראשונה ועוד.
ליצירת קשר:
אתר אינטרנט: http://www.kvn.org.il/ 
טלפון: קטי וולשטיין: 054-2330085
מייל: ketty@kvn.org.il