מילה טובה של אימא

אגם עוד לא יודע לדבר, אבל הוא יודע מצוין לומר חן, הדס, מימי,

ולירון. יש לי רק מילה אחת למלאכיות מהאלוטף. תודה.

שמי מירב, אמא לבר, טל ואגם בן ה- 4 , שנמצא במסגרת אלוטף אסף הרופא זו השנה השנייה. אני כאן כדי לומר תודה. תודה אמיתית וכנה מאיתנו ההורים שמגיעים אליכם כמסגרת ראשונה, מיד לאחר האבחון הלא קל. בדרך כלל מבולבלים ועדיין לא מעכלים את רוע הגזירה. חסרי בטחון ומאוד מגוננים וחרדים, בתקופה הכי קשה בחיינו הרגשתי שהגעתי לבית חם, עוטף באהבה, בו קבלנו תמיכה ענקית נוגעת ללב, סובלנית ורגישה.

אפשרתם לנו לעבור את חבלי הלידה עם הכי מעט קשיים, כדי שנרגיש רגועים ובטוחים, יכולנו להיות נוכחים פיזית בתקופת ההסתגלות הראשונה, לצפות בילדים ולקבל עדכון מספר פעמים ביום בטלפון, בסמס ובמחברת קשר. לי באופן אישי היה קשה מאוד לשחרר את אגם, הוא היה עדיין מחובר אלי כמו בחבל טבור, היה קשה להרפות ולבטוח במישהו אחר שיטפל וישגיח עליו, אך מהר מאוד הבנתי שיש על מי לסמוך ושהילד שלי בידיים הכי טובות שיש.

עם המון סבלנות ורגישות עטפתם אותנו ואת הילדים בבטחון והמון אהבה, קבוצת הורים אחת לשבועיים חשפה בפנינו את המציאות בבתים האחרים ועזרה לנו להבין שאנחנו לא שונים מההורים האחרים. קבלנו מידע רב בתכנים מעניינים במהלך כל השנה. עובדת סוציאלית ליוותה אותנו ברגעי בכי וצחוק, ומנחות התנהגות מלקטות כל מידע אפשרי כדי להבין כל ילד וילד ולמצוא את הדרך הכי נכונה ומהירה לקדם אותו. מרפאות בעיסוק, קלינאיות תקשורת וגננות מדהימות שכולן כאחד כיוונו למטרה, להגיע להישגים ולהצליח עם הילדים. הגדילו ואף יזמו אצלנו בגן יום אחים ואחיות ויום סבים וסבתות שעזר לבני המשפחה להבין לאן אגם הולך כל בוקר ומה עושים איתו במהלך היום.

כולן קשובות ונכונות לעזור ולתמוך בכל צעד וצעד החל מתכנית אכילה, ועד הגמילה מחיתולים. תמיד מעדכנות ועוטפות בחום ובאהבה. לכל דבר יש תכנית. אגם עבר תכנית נסיעה לחו”ל, כשנסע לטיול בתאילנד, תכנית שעזרה לו מאוד להבין לקראת מה הוא הולך. תכנית לפני ניתוח )אגם עבר ניתוח בקיץ(, שמאוד עזרה לאגם והורידה את רמת החרדה למינימלית בזכות הבנות שבמהלך חודש ימים לפני הניתוח לבשו מסכות של רופאים, שיחקו במזרקים, ועשו מסאג’ עם שקיות האינפוזיה. ופה נכנסות בנות השירות והמטפלות המדהימות, שעצם הבחירה שלהן למלא תפקיד כל כך גדול ומכיל, כל כך מלא נתינה ואהבה, שאפשר להרגיש שהן סוג של מלאכיות שה’ שלח אותן אלינו בזמן הכי קשה בחיים, שירככו, שיתנו את הלב והנשמה.

בנות שירות ומטפלות יקרות, אתן עושות עבודת קודש ויש לכן לב ענק ומלא אהבה ונתינה ללא תנאי, אין לכן מושג כמה נוכחותכן משפיעה על חיינו ובייחוד על ילדינו. אני בטוחה שאם הם היו כאן עכשיו איתי, הם היו רוצים לחבק אתכן חיבוק ענק ולומ המון המון תודה. אגם עוד לא יודע לדבר, אבל הוא יודע מצויין לומר ”חן”, ”הדס”, ”מימי”, ו”לירון” )שמות המטפלות של אגם בגן(. כל בוקר שהוא מגיע לגן הן מחכות בדלת עם חיוך ענק על הפנים, ואגם מאושר וקופץ לידיהן. יש לי הזכות להגיע לגן פעמיים ביום, מכיוון שאני מביאה ולוקחת את אגם בעצמי מהגן. אני כל פעם מתרגשת מחדש למשמע הצעקות )כן, הן צועקות( ”כל הכבוד!”, ”אתה אלוף!” וכו’.

אין לכן מושג איזו נתינה אין סופית, איזה לב ענק, אילו מלאכיות אתן. בזכותכן נחשפתי לנתינה האין סופית, ומצאתי את עצמי מאוד רוצה להיות במקום הזה בעצמי, ולתת גם לאחרים, עברתי קורס ליצנות רפואית, אני מתנדבת בבתי חולים. עשיתי קורס ABA , ונרשמתי באלו”ט כדי לעזור בהתנדבות לילדים שזקוקים.

אבל לא באתי לדבר על עצמי. אלא על התהליך שעברתי בשנתיים האלו. כמה אתן הייתן שותפות לו בזכות הנתינה האין סופית שלכם, האהבה ללא גבול שנתתן לילדים שלנו והעבודה הקשה שהשקעתן יום יום שעה שעה בלי לעצור לרגע כל כך מכוונות מטרה. חיזקו ואמצו! ישר כח! ומי יתן ואלוהים יגמול לכן על כל הטוב שאתן עושות לילדים שלנו , המון המון תודה לכולכם